94. Gazi Koşusu'nun kazananı Call To Vicrory

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına düzenlenen, 'Türk atçılığının derbisi' olarak ifade edilen yarışı Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı Call To Victory adlı safkan kazandı.

0 Yorum Berke Onol
94. Gazi Koşusu'nun kazananı Call To Vicrory

REKLAM

Gazi Mustafa Kemal Atatürk adına 1927 yılından bu yana düzenlenen Gazi Koşusu'nun 94'üncüsü İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda gerçekleştirildi.

Çim pistte yapılan 2 bin 400 metre mesafeli koşuyu Ahmet Çelik'in jokeyliğini yaptığı 1 numaralı Call To Victory adlı safkan kazandı. 

Jokey Ahmet Çelik de üst üste 6. kez Gazi Koşusu'nu kazandı. 

Her yıl Veliefendi Hipodromu'nda festival havasında gerçekleştirilen ve yarışseverlerin büyük ilgi gösterdiği "Derbi" bu sene salgın nedeniyle seyirciden mahrum düzenlendi.

Gazi Koşusu'nda 2020 yılı birincilik ikramiyesi 1 milyon 750 bin lira olarak açıklanmıştı. İkinciye 700 bin lira, üçüncüye 350 bin lira, dördüncüye 175 bin lira, beşinci safkana ise 87 bin 500 lira ikramiye ödenecek.

Koşuyu kazanan tayın sahibi, birincilik ikramiyesinin yanı sıra kayıt tutarları, taksit ücretleri ve at sahibi primi ile birlikte 2 milyon 455 bin 250 lira ikramiye kazanacak. 

Kaynak: Mackolik

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM