Ali Koç, FB TV'ye konuştu! Flaş sözler...

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'de gündemi değerlendirdi.

0 Yorum Kerimcan Özdal
Ali Koç, FB TV'ye konuştu! Flaş sözler...

REKLAM

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, FB TV'ye gündemi değerlendirdi.

İşte Ali Koç'un sözleri:

''Öncelikle bugün Max Kruse hiç beklenmedik şekilde saat 7'de ameliyata alındı. Apandisit ameliyatı oldu. Beni de şaşırttı, toplantıdayken haber geldi. Acil şifalar diliyorum.

"MUSLERA'YA VE GALATASARAY CAMİASINA GEÇMİŞ OLSUN"

Muslera talihsiz olarak ağır bir sakatlık geçirdi. Kendisine ve Galatasaray camiasına büyük geçmiş olsun diliyorum. O da bizim Alex gibi, herkesin sevdiği, saygı duyduğu bir isim.

3 Temmuz kumpası bizim için hafif bir konu değildir. Bu olayı çok insan takip ediyor ama bazı insanlar da parça parça görüyor. Bütünsel bakış açısından uzak olursan, bu olayın ne kadar vahim olduğunu, hatta skandal olduğunu görebilmek güç.

'Fenerbahçe'nin kırmızı çizgisi 3 Temmuz kumpasıdır' diyen kişi, 17 yıl Fenerbahçe'ye hizmet etmiş biri... Zamanlaması son derece manidar.

Bu yüzden bu konuda gündemi meşgule deceğiz. Tabii ki medya da artık şeffaf değil. Kamuoyunu bilgilendirme görevini yapmıyorlar. Biz de medya tarafından pek de sevilen bir kulüp değiliz. Bizimle ilgili haberler ya hak ettiği değeri almıyor ya da küçültülerek veriliyor.

Ben sayın Nihat Özdemir'in konuştuğu akşam telefonumu açtığımda mesaj yağdığını gördüm. Ben o an şahsen de izlememiştim. Yazılı deşifrelere baktım ama video izlemekle yazıyı okumak arasında da fark var. 'Nihat beyin böyle bir şey ima edeceğini düşünmüyorum. Sabah olunca bakarız' gibi düşünmüştüm. Sabah izledim, bir daha izledim. 'Hepimiz insanız, hepimizin başına da böyle bir şey gelebilir' diye düşündük, hatta bir açıklama yapılır diye bekledik.

3 Temmuz'u bilen bilir. 9 sene geçmiş. Bugün 14-15-16 yaşındaki çocuklar, gençler tam anlamayabilirler. Başkanımız Aziz Yıldırım ve yöneticilerimizin özgürlükleri çalındı. Sportif ve maddi açıdan rakiplerimizin fersah fersah önündeydik. Çok da iyi takımdık. 5'te 5 yapmıştık. Sonra da maddi manevi her acıyı yaşadık. Bunu yaşayanlar bilir.

"EN GÜÇLÜ DÖNEMİNDE, BU KAHPE ÖRGÜTE BİZ KARŞI ÇIKTIK!''

Bu kahpe örgütün en güçlü dönemde, onlar bize saldırdı ve biz 7'den 70'e bir adım geri atmadık. Ve onlara karşı mücadelenin fitilinin ateşlenmesini biz başlattık. Bunu Cumhurbaşkanımız bile söyledi.

"TEPKİ VERMEYE KARAR VERDİK!"

Bağdat Caddesi'nden köprüye kadar olan yürüyüş. 12 Mayıs'ta kendi stadımızda bize yaşatılanlar... Bunların hepsinin planlı programlı kumpas olduğunu sonradan gördük. Bu camiaya karşılıksız bağlı olan herkes için 3 Temmuz kırmızı çizgidir. Bu yüzden bekledik. Eleştirildik. 'Siz acizsiniz, beceriksizsiniz' sözlerine rağmen bekledik. Ne düzeltme geldi, ne açıklama yapıldı. Buna kayıtsız kalamazdık. Cuma akşamı tepki vermeye karar verdik.

"FRANSA'DA VE İNGİLTERE'DE DE OLDU DİYOR!"

Dikkat ederseniz, Nihat Özdemir orada ne diyor, 'Fransa'da da İngiltere'de de oldu' diyor... Medya işin bu yanını görmedi.Net şekilde söylüyor. 'orda oldu, burda oldu, Türkiye'de de oldu' diyor. Bir kere o sezon etik kurulu ve federasyon tarafından tescil edildi. Biz Fenerbahçe'nin kırmızı çizgisini Nihat beyin ne demek istediğine göre mi ayarlayacağız? Enteresan bir durum çıkıyor burada. Bazı cümleleri çıkardığınız zaman, röportaj bağlamından kopuyor. Bu hafife alınacak bir konu değil. Bu kadar gazeteye rağmen sadece bir gazetede tamamının olması da ilginç.

"BU, FENERBAHÇE VE TFF ARASINDA BİR KONU DEĞİL!"

Bir gün sonra ise Nihat Özdemir TFF'nin sitesinden çok kötü yazılmış bir açıklama yapıldı. Bu konu zaten Fenerbahçe ve federasyon arasında bir konu da değil. Herhalde sinirle öfkeyle yapıldı... Çaresizlik, beceriksizlik var bu açıklamada. Üzücü... 'Fenerbahçe Kulübü'nün amacından saptırılarak anlaşılması rezalettir' diyor. Sanki bunu biz bir tek böyle anlamışız gibi algılamışız... Ki herkes aynı şeyleri anladı. Dijital dünyadaki tepkilerden bunu net şekilde gördük.

Bir federasyon başkanının bir kulübün iç işleriyle ilgili bu şekilde konuşması da çok zavallıca bir durum. O akşam da söyledim. bizim yeniden kenetlenmemizi sağladı. Niyetini, kalbinin içindekileri net görmemizi sağladı Nihat Özdemir... Söyleyeceklerimin de çok hafifini söyledim. Buradan da belirtiyorum. Aynı ortamda çıkabilirsek de sevinirim.

"HEPSİ TESCİLLEMİŞ, BAŞKA MERCİİ DE YOK!"

Tüm tartışmalara son vermek adına, camiamızı rahatlatmak adına, tüm yanlış anlaşılmalara son vermek adına ben de sodum, '2010/2011 sezonu şampiyonu kimdir?' dedim. Çok basit bir soru. Çok net bir cevabı var. TFF, UEFA, Etik Kurulu... Hepsi tescillemiş... Başka mercii de yok. Bugün başında olduğunuz kurumun o gün verdiği kararları red mi ediyorsunuz? Ancak bunu düzeltme fırsatı kullanılmadı. Hatta gerilimi artırdı. Bizi hayretlere düşürdü!

"BİZİ KİMSE ARAMADI"

Bekledik, bekledik aam cevap gelmedi. Medya da sorunu hafifletme çabasına girdi. Sanki biz durupdururken ortamı Fenerbahçe Kulübü geriyormuş gibi bir hava oluştu. 'Ali beyi aramışlar, neden bu işi büyütüyor?' denmiş... Bizi kimse aramadı. Spor medyamızda ahbap-çavuş ilişkileri de ağır basıyor. Biz nasıl sakin beklediğimizi de herkese anlattık. Ama bu konu bizim aleyhimize, Nihat beyin lehine çevirmeye çalıştılar.

"FENERBAHÇE'Yİ HARCATMAYIZ!"

Bu konu zaten 2 kişinin telefonla konuşup halledeceği bir konu değil ama düzeltmek de 2 dakikalık iş. Bu taraftar bu kulübü ayakta tuttu. Ne çektiyse de 3 Temmuz kumpas sürecinde çekti. Çıkıp açık açık sorulan soruya cevap verse konu kapanırdı. Selim abi de (Soydan) 'Nihat beyi harcamayın' demiş. Selim abi sen de iyi bilirsin ki biz kimseyi harcamayız ama Fenerbahçe'yi de harcatmayız!

İyi adamdır, kötü adamdır... Bunu tartışmıyoruz. 'Bu açıklama rezalettir' diyor Nihat bey, ama bunu sadece biz söylemiyoruz ki... Rakip camialar da bizim söylediğimizi söylüyor. Duayen dediğimiz kişilerin bu konuyu ele alış şekli de ortada. Bu konuyu başka yere çekmek mümkün değil. Fenerbahçe taraftarının kaçı Nihat beyin şahsını biliyor, tanıyor. İnsanlar ne gördüyse ona inanır.

Vefa bey de 8 Haziran günü barışçıl bir şekilde bir çağrı yapıyor. Çok da güzel özetliyor. Birleştirici bir tarzda konuşuyor. Fırsat veriyor. Yanlışı düzeltme fırsatı veriyor. Bunu talep ediyor. Nihat Özdemir ise bu konuyu daha da tırmandırmayı düşünüyor. Koskoca bir camiayı karşısına almakta sorun görmüyor. Hayretle de izliyoruz bu durumu.

"'FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ DİYEMİYOR!"

Nihat Özdemir, Vefa Küçük'e yazdığı mektupta kulübümüz hakkında 'O çatı' ifadesini kullanıyor. Herhalde müteahhitlik terminolojisi olsa gerek. Fenerbahçe Spor Kulübü altında değil de o çatı altında 18 sene hizmet ettim diyor."

Daha sonra ise TFF'nin bir çalışanı tarafından Vefa beye bir mektup geliyor. 'Biz size mektup yollayacağız' dediler ve yolladılar. Vefa beye yolladılar. '18 sene hizmet ettim' diyor sayın Özdemir ancak bu mektup Vefa beye ulaşır ulaşmaz basında çıkıyor. Danışman da bunu zaten Vefa beye söylemiş.

"VEFA BEY'İN CEVABINI BASINA VERMEDİLER"

Bu bir tarz meselesidir. Daha sonra Vefa bey 1-2 gün bekledi ve mektuba cevap verdi. Ve dedi ki, 'Benim mektubumu da basına verin' diyor ama o mektup basına verilmiyor. Fenrbahçeliler bu mektuba dikkat etmeliler.

Soruyorum, bu mektubu niye basına vermediniz ya da yayınlamadınız? Ya da ilk mektubu neden yayınladınız? Her hamlelerinde bir gariplik var. Bir husumet var. Sonunda da zaten PFDK'y sevk edildik.

"KİMİ KİME ŞİKAYET EDECEĞİZ?"

İşin tabii ki disiplin tarafı da var. TFF sitesinden yayınlandığı için Nihat beyin de PFDK'ya sevk edilme durumu da var. Zaten içeriden aldığımız bilgilere göre yaptığı açıklamadan dolayı ona da tepki varmış. Kurallar gereği onun da sevk edilmesi lazım tabii kii. Ancak bu zaten TFF disiplin kurulunu ilgilendiren bir konu da değil. İnşallah hukuken doğrusu yapılır ama ülkemizde kurullar da bağımsız değil. TFF kurulları bağımsız değil. Dolayısıyla kim kimi yargılayacak? Vedat Muriç konusunda da yaşadık bunu. Ona da ceza vermeye kalktılar. Zar zor uğraştık da akl-ı selim galip geldi. Ben bu camianın haklarını korumak için buradayım. Bekliyorum da... Ama 11 gün sonra biz hala bunları konuşuyoruz.

"MANTIK ARIYORUM, BULAMIYORUM"

Garip bir şeyler oluyor. Bunu yapan, yaptırtan 17 sene bu kulübe hizmet etmiş biri.Düzeltmeniz için de imkan var. Bu kadar el uzatılıyor size. Net bir husumet var bize karşı. Bunu TFF için söylemiyorum. Kişiselleşmiş bir durum var çünkü. Belki Fenerbahçe gibi bir kulübü de karşılarına almalarının onlara faydası olabilir. Buna bir mantık arıyorum ama bulamıyorum. Onu engelleyecek bir şey mi var? Hakikaten anlamıyorum.''

Kaynak: Fanatik

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM