"Belhanda’nın konsantrasyonu Visca’dan yüksekti"

Mehmet Demirkol Başakşehir-Galatasaray karşılaşmasını değerlendirdi.

0 Yorum Fırat Can Gedik
"Belhanda’nın konsantrasyonu Visca’dan yüksekti"

REKLAM

Süper Lig'in ikinci haftasında Galatasaray, deplasmanda karşılaştığı Başakşehir'i 2-0 mağlup ederek kritik bir virajı sorunsuz geçti. Fanatik yazarlarından Mehmet Demirkol, bugünkü yazısında müsabakayı mercek altına aldı.
 
Demirkol'un yazısı şu şekilde:
 
Başakşehir, oyun ezberinin dışında doğaçlama bir oyun oynadı. Ciddi bir konsantrasyon sorunları vardı. Galatasaray ise tam tersi. Belhanda’nın konsantrasyonu Visca’dan yüksekti desem herhalde genel resmi anlatmış olurum. Önce şunu söylemek lazım: Clichy’nin yokluğu sadece bir sol bek yokluğu değil. Geçen yıl takımın toplam zekasını yükselten, oyunu yönlendiren bir liderdi. Yerini Hasan Ali’nin doldurmasını beklemek saflık olur. Başakşehir; Hasan Ali/Berkay sol kanadıyla vasatın altına düştü. Terim’in öğrencileri de rakiplerini o tarafa yönlendirdi. Emre, Arda, Saracchi üçlüsü Visca’nın kanadını ilk yarıda tıkadı. Başakşehir hep soluna döndü. Penaltı sonrası Başakşehir oyun ezberinden tamamen çıktı. Mahmut ve İrfan, tanınmaz haldeydi. Tamamen kafalarına göre oynuyor gibiydiler.
 
Buruk, hamleleri yaptı ama...
 
Galatasaray ise Arda’nın saha içi liderliğinde kompakt kalmayı, birlikte hareket etmeyi bildi. Az enerji harcadılar, az geri koşmak zorunda kaldılar. Böyle olunca Belhanda dahi yıldızlaşabildi. Okan Buruk, bu durumu değiştirecek hamleleri bir oranda devre arasında yaptı. Hem sol kanadındaki oyuncuları oyundan aldı. Hem de Marcao’ya baskı yapmak üzere Crivelli’yi oyuna sokup 2 santrfora döndü. Galatasaray’ı hataya ittiler ama şansları iyi kullanamadılar. Orta sahanın merkezindeki konsantrasyon eksiliğini de tamir edemeyince dakika dakika taktik sadakatten uzaklaştılar. Galatasaray bu yarıyı çok iyi oynamasa da rakibinden daha kompakt ve diri kalabildi. Başakşehir ancak 85’ten sonra gerçek bir baskı kurabildi ama kale önünde çok beceriksizdiler.

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM