Ergin Ataman, Beşiktaş’tan ayrılış nedenini açıkladı!

Anadolu Efes’in başantrenörü Ergin Ataman çarpıcı açıklamalarda bulundu.

0 Yorum Hakan Kurt
Ergin Ataman, Beşiktaş’tan ayrılış nedenini açıkladı!

REKLAM

NTV Spor’da yayınlanan Kırılma Anı programına konuk olan Ergin Ataman, Beşiktaş’tan ayrıldığı dönemi anlattı.

Ergin Ataman şu ifadeleri kullandı:

"Beşiktaş'tan ayrılmak istemedim. Yönetim benim orada olmamın ek bir mali yük olacağını söyledi. Aynı kalitede kadro olması gerekiyordu. Sponsor çekilmişti. O dönem de bana en iyi teklifi Galatasaray sundu."

Öte yandan Ergin Ataman, Galatasaray dönemine dair de konuştu. Ergin Ataman, Obradovic'in gidişini de değerlendirdi.

İşte Ergin Ataman'ın açıklamalarının tamamı:

"Fenerbahçe - Galatasaray serisinde bir basketbol maçında olmaması gereken şeyler vardı. Can güvenliğimiz yoktu. Bir basketbol maçının oynanamayacağı bir atmosfer vardı. Bu nedenle Ünal Aysal o maça çıkmama kararı vermişti. O şartlarda o maç oynanmazdı."

"Obradovic'in gelişinde payım var ama gidişinde yok. O dönem benim çalıştırdığım takımlar üst üste şampiyon oldu. Beşiktaş da Galatasaray da favori değildi. Fenerbahçe üst üste gelen başarısızlıklardan sonra Avrupa'nın en iyi antrenörünü getirme kararı verdi. Sıkıntı 'Mola alsana' tezahüratında değil, gerçek sıkıntı 'Doping yapsana' sözünde. Biz o seride geriden gelip kazandık. Fenerbahçe taraftarı basketbolu iyi öğrendi, mola alınacak yeri iyi öğrendiler. Benim mola almam gerekiyor akabinde onlar da mutlu oluyorlar. İsimden de güzel bir kafiye oluşuyor 'Ergin, gergin' diye. Aslında doğru, işimde gerginim. Ama önemli olan winner olmak.Nasıl Fenerbahçe taraftarları başka sahalara gittiğinde aklandıkları bir olayla ilgili tezahürata nasıl tepki veriyorlarsa doping olayında da benim için aynı şey geçerli. Hiçbir alakamın olmadığı ve kulüp olarak aklandığımız bir dönem."

Haber kaynağı: Vuvuzela Sports

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM