Furkan Korkmaz: “Jimmy Butler kendisini Sixers’a ait hissetmedi”

Furkan Korkmaz, Jimmy Butler’ın Philadelphia 76ers kariyeri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

0 Yorum Can Bedel
Furkan Korkmaz: “Jimmy Butler kendisini Sixers’a ait hissetmedi”

REKLAM

2019-2020 sezonuna damgasını vuran ekiplerden biri de Jimmy Butler’ın liderliğindeki Miami Heat oldu. Los Angeles Lakers ile final oynama başarısı gösteren Heat, burada rakibine boyun eğse de beklentileri aşarak sezonun belki de en büyük sürprizine imza atmıştı.

Daha önce Minnesota Timberwolves ve Philadelphia 76ers‘ta da şansını deneyen ancak buralarda kalıcı olmayan Butler, aradığı kimyayı ve başarıyı ise Miami’de buldu.

Sixers‘ta onunla kısa bir süre de olsa takım arkadaşı olan Furkan Korkmaz, S Sport’ta katıldığı NBA Günlüğü isimli programda Ali Konavic’in sorularını yanıtladı.

Furkan Korkmaz, Butler ile ilgili bir soruyu ise şöyle cevapladı:

“Jimmy’nin böyle bir performans sergilemesi açıkçası beni çok şaşırtmadı ancak ben Jimmy’de bizim takımda olduğu dönemde de hep şunu görüyordum: Nerede bir yanlış, eksik görse bunu dile getirmekten korkmayan bir isimdi. O yüzden bu tarz çok fazla müdahale etmeye çalışan oyuncular takımlarda genelde pek sevilmez, özellikle koçlar tarafından. Ancak tabii ki bizde şöyle bir durum oldu: Jimmy bence hiçbir zaman bize kendini ait hissetmedi, o kimyanın bir parçası gibi hissetmedi.

Zaten o yüzden çok da mutlu olmadı. Miami’ye gittikten sonraki görüntüsü, vücut dili ve oyunu ile tamamen farklı bir Jimmy vardı orada. Yoksa bizdeki de aynı Jimmy Butler’dı, Miami’deki ile ama bence dediğim gibi, bence kendisini o kimyaya ait hissetmedi.” (Eurohoops) 

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM