Furkan Korkmaz, Sakatlığına Dair Konuştu: “Çok Sinirlendim!”

Sixers forması giyen temsilcimiz Furkan Korkmaz, Cleveland Cavaliers maçında yaşadığı sakatlık hakkında konuştu.

0 Yorum Can Bedel
Furkan Korkmaz, Sakatlığına Dair Konuştu: “Çok Sinirlendim!”

REKLAM

NBA’de Philadelphia Sixers forması giyen temsilcimiz Furkan Korkmaz geçtiğimiz günlerde bir sakatlık yaşamıştı. Başarılı oyuncu sakatlığı hakkında açıklamalarda bulundu ve sezonun başında böyle bir şey yaşadığı için sinirlendiğini söyledi.

Sakatlığı hakkında Yahoo’ya konuşan Furkan Korkmaz, “Çok kızmıştım” dedi ve “Dürüst olmak gerekirse çok sinirliydim çünkü bu sezonun daha başı ve korkunç bir pozisyon. Büyük bir sakatlık değil ama küçük bir şey de sizin birkaç hafta oynayamamanıza neden oluyor. Bu yüzden sinirlendim ama bunlar olabiliyor. Birçok şeyi atlattım ve bunu da atlatacağım” sözlerini söyledi.

Başarılı oyuncu, “Fizyoterapi seansları ile hareketlilik tedavisi görüyorum. Kasığım için esneme çalışmaları yapıyorum. O bölgeyi güçlendirmek, kasık sakatlığımı düzeltmek, kasları geliştirmek için ağırlık çalışmaları yapıyorum. Güçlü kalmak için de ağırlık çalışıyorum. Ayrıca sahada da kasık bölgemi güçlendirmek, iyileştirmek ve aktif kalmak için çalışıyorum” dedi.

Furkan Korkmaz sakatlığına rağmen takımla beraber olduğunu da söyledi ve “Oynamadığım zamanlarda bile karşılaşacağımız tüm oyuncuları izliyorum. Takımın kliplerini izliyorum, antrenmanlara gidiyorum. Yani takımın yanındayım. Takımla ve koçla konuştum. Oynayamasam bile takımın maçlarını izlemeyi planlıyorum” ifadelerini kullandı.

Furkan Korkmaz, Philadelphia 76ers’ın Cleveland Cavaliers ile oynadığı karşılaşmada bir sakatlık yaşamıştı. Sixers‘ın yaptığı testlerden sonra milli oyuncumuzun abdüktör kasında zorlanma tespit edilmişti.

Kaynak: Eurohoops.

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM