Gece yarısından sonra gelen koronavirüs şoku!

Hırvatistan Futbol Federasyonu, Türkiye maçının ardından Domagoj Vida'nın testinin pozitif çıktığını açıkladı.

0 Yorum Fırat Can Gedik
Gece yarısından sonra gelen koronavirüs şoku!

REKLAM

Türkiye - Hırvatistan maçına ilk 11'de başlayan ve 45 dakika oyunda kalan Beşiktaşlı stoper Domagoj Vida’nın koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Hırvatistan Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Beşiktaşlı Domagoj Vida'nın test sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

Hırvatlar Vida'nın test sonucunun TSİ gece yarısından sonra öğrenildiğini ve her testin prosedüre uygun olarak yapıldığını belirttiler.

Hırvatistan Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Türkiye maçı için pazartesi günü yapılan tüm testlerin hem oyuncular hem de takım çalışanları için negatif çıkmasının ardından, cumartesi günü oynanacak olan İsveç maçı için de testler çarşamba sabahı yapılmıştır. Bu testlerin sonuçları da yerel zamanla gece yarısından sonra öğrenilmiş ve Domagoj Vida'nın testinin pozitif olduğu anlaşılmıştır.

Sağlık ekibimiz, Türkiye maçının devre arasında muhtemel 1 koronavirüs pozitif sonucu olduğuna dair ön bilgi elde etmiştir. Bu olağan bir test prosedürüdür ve sonucu doğrulamak ve "şüpheli" bulguların doğrulanması için bir test daha yapılır.

Teknik direktör Zlatko Dalic, Vida'yı devre arasında çıkarma kararını daha önce almıştı ve oyuncu çıkar çıkmaz epidemiyolojik kurallar gereği ekibimiz tarafından izole edildi. Vida önümüzdeki birkaç gün İstanbul'da kalacak ve kendini izole edecektir.

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM