Igor Kokoskov: “EuroLeague Konusunda Bazı Adaptasyonlardan Geçmem Gerekiyordu”

Kokoskov, Bayern Münih galibiyetinin ardından konuştu.

0 Yorum Can Bedel
Igor Kokoskov: “EuroLeague Konusunda Bazı Adaptasyonlardan Geçmem Gerekiyordu”

REKLAM

Fenerbahçe Beko başantrenörü Igor Kokoskov, ASVEL galibiyetinin ardından basın toplantısında açıklamalar yaptı.

Igor Kokoskov basın toplantısında şunları söyledi:

“Maça böyle başlamak beni şaşırttı çünkü hiç özgüvenimiz yoktu. Salonda taraftarlar yok tabii ki ama enerjimiz ve agresifliğimizi gösterecek hiçbir ses yoktu sahada. Bir sebeple çok pasif başladık. Hücum modunda değildik. Bu durumu değiştirecek bir takım bulduğumuz için mutluyum. Hata yapmaya devam ettik ama en azından enerjimiz vardı, sesimizi çıkardık. Savunmada onları durdurduk, ikinci çeyrekte bir seri yakaladık ve oyuna geri döndük.

Kendimi tekrar ediyorum ama çoğu zaman mücadele ediyoruz. Fakat akıllı ve iyi de oynamalıyız. Büyük şutları sokmalıyız. Beni mutlu eden şeylerden biri de top kaybı – asist oranımız oldu. Topu paylaştık, bencillikten uzak oynadık. Soğukkanlı bir duruş ile maçı kazandık. Genel olarak bizim için iyi bir galibiyet ve bu yılı bitirmek için güzel bir yol oldu.”

EuroLeague’e ilk geldiği gün ile bugün arasında görüşü arasında bir fark olup olmadığı sorulan Kokoskov, şunları söyledi:

“EuroLeague için yeni sayılırım ama antrenörlük açısından bir süredir bu işi yapıyorum. Ben hızlı adapte olabiliyorum. Tabii bazı adaptasyonlardan geçmem gerekiyordu, özellikle de ligin işleyişi konusunda. Sorunuza saygı duyuyorum ama bu konuyu aşırı incelemiyorum çünkü iyi bir takımımız var ve oyunculara dayalı bir kadromuz var. Benim işim, önce oyuncularım için doğru ayarlamaları yapmak ve onları konforlu hissettirmek. Ekibimiz de bunu yaptı. Ekibimiz her gün bu oyunculara yardımcı olma konusunda harika iş çıkarıyor. Siz bunu göremiyorsunuz ama inanın bu ekip her gün harika bir iş çıkarıyor.”

Kaynak: Eurohoops. 

Etiketler:

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM