"İspiyoncu Jordan!"

Horace Grant en sonunda patladı

0 Yorum Fırat Can Gedik
"İspiyoncu Jordan!"

REKLAM

Sam Smith’in 1992 yılında piyasaya sürdüğü “The Jordan Rules” isimli kitap, Chicago Bulls’un soyunma odasında yaşanan ve takımın içindeki ilişkilere dair birçok bilinmeyen bilgi barındırıyordu. Yayınlandığı dönemde Jordan’ın karakterine dair birçok tartışmaya sebep olan ve medya ile kamuoyundan yıldız oyuncunun tepki görmesine sebep olan kitaba kimin bilgi sızdırdığı yıllardır çok merak edilen bir konu.

Michael Jordan, The Last Dance belgeselinde bu konu hakkında eski takım arkadaşı Horace Grant’i bilgi sızdırmak ile suçlamıştı. Efsane isim, “Kitap için tabii ki ben bilgi vermedim, bunu yapan Horace Grant’ti. Takımın yaşadığı her şeyi dışarı ispiyonluyordu” ifadelerini kullanmıştı.

 

Grant, kitabın yayınlandığı günden beri dışarıya bilgi sızdırdığı iddialarını yalanlıyor. Geride bıraktığımız günlerde ESPN’in Chicago radyosuna açıklamalarda bulunan Horace Grant, bilgi sızdırdığı iddialarının tamamen yalan olduğunu ve “sözde belgeselde” ispiyonculuk yapan bir isim varsa onun da Michael Jordan olduğunu söyledi.

"JORDAN KİNDAR BİRİSİ"

 

“Benim dışarıya bilgi sızdırdığım iddiası tamamen yalan. Eğer Jordan’ın benimle bir sorunu varsa bunu erkek gibi halledelim. Bu konu hakkında konuşabiliriz, ya da başka bir şekilde de halledebiliriz. Ancak hala kitabın kaynağının ben olduğum yalanını söylüyor. Sam ile çok yakın arkadaştık, hala da öyleyiz. Ancak soyunma odası kutsal bir yerdir, oradaki hiçbir kişisel bilgiyi dışarıya sızdırmam. Sam Smith, kariyeri boyunca araştırmacı bir gazeteciydi. Bir kitap yazabilmek için en az iki kaynağı olması gerekiyordu. Michael neden sadece beni suçluyor anlamıyorum.

Jordan, kindar birisi. Bunu izlediğimiz “sözde” belgeselde de gördük. Eğer onun hakkında kötü bir şey söylediyseniz, söylediklerinizi kesip sizin karakterinizi yerle bir etmek için elinden geleni yapar. Charles Barkley ile neredeyse 20-30 yıldır arkadaşlardı. Barkley, Michael’ın iyi bir takım sahibi olmadığını söyledi ve o günden beri Jordan onunla konuşmuyor.

Benim ispiyoncu olduğumu söylüyor ancak çaylak yılından 35 yıl sonra o dönemdeki takım arkadaşlarının otel odasında uyuşturuculu ve kadınlı alem yaptığını anlatıyor. Bunu anlatmasına ne gerek vardı? Bunun günümüzde ne önemi var? Eğer birisine ispiyoncu denecekse, onun kim olduğu çok belli.”

Eurohoops

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM