Mbwana Samatta, açıklamalarda bulundu!

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mbwana Samatta, Can Bartu Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenledi ve soruları yanıtladı.

0 Yorum Sercan Yılmış
Mbwana Samatta, açıklamalarda bulundu!

REKLAM

Sözlerine "Fenerbahçe dünyanın en büyük kulüplerinden biri" diyerek başlayan Samatta, "Dünyaca bilinen bir kulüp. Fenerbahçe gibi bir takım sizi isteyince 'hayır' diyemiyorsunuz." dedi.

Oyun tarzı ve kendisinin Lazio'ya giden Vedat Muriç ile kıyaslanması ile ilgili de konuşan Samatta, "Hızlı ve çevik olduğumu söyleyebilirim ama her şeyi burada açıklarsam olmaz. Rakip defans oyuncuları tarzımı bilsin istemiyorum. Vedat Muriç'i ise hiç izlemedim. O yüzden tarzını bilmiyorum. Herkesin benden gol beklediğini biliyorum. Her şeyimi vermek istiyorum. Konsantre olduğum şey gol krallığı değil, takıma katkı..." ifadelerini kullandı.

Aston Villa'daki performansı hakkında da konuşan Samatta, "Aston Villa'da sergilediğim performans için kimseyi suçlayamam. Fenerbahçe gibi büyük bir takıma gelmeden önce yaşamam gereken bir tecrübeydi. Tanrı'nın planı buydu belki de..." diye konuştu.

"Takımda çok yeni transfer varmış gibi bir hava yok" diyen Samatta, "Herkes buraya hızlı adapte olmuş. Ben de geldikten sonra onlarla iyi anlaşmaya başladım. Takıma adaptasyon sürecim hızlı oldu" dedi.

"İhtiyacı olan insanlara yardım etmenin ne demek olduğunu biliyorum" diyen Samatta, "Bir müslüman olarak söylüyorum, sürekli yardım etmeliyiz. İyi bir insan olmaya çalışıyorum. Herkes aynı şartlarda değil, insanlar yemek bulamıyor. İmkanı olmayanlarla paylaşmalıyız" ifadelerini kullandı.

Samatta son olarak, Fenerbahçe'nin Tanzanya'da birçok taraftar kazandığını da sözlerine ekledi

KAYNAK:NTVSPOR

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM