Mehmet Demirkol: Trabzonspor’un gücü yetmedi

Fanatik Gazetesi yazarlarından Mehmet Demirkol, bugünkü yazısında Fenerbahçe-Trabzonspor müsabakasını mercek altına aldı.

0 Yorum Sercan Yılmış
Mehmet Demirkol: Trabzonspor’un gücü yetmedi

REKLAM

Duran toptan 1-1 geldikten sonra Trabzonspor’un etkili ama narin planında çatlaklar oluştu. Moral-denge 180 derece değişip ev sahibi Fenerbahçe’ye döndü. Trabzonspor da geri dönecek direnci bulamadı.

Newton, Parmak’ın yokluğunda Kamil Ahmet’le tamamladığı ve kalite-defansif uyum açısından rakibinin gerisinde olan orta sahasını takviye ederek ilk yarıda dengeyi sağladı, hatta belli oranda öne geçti. Ömür ve özellikle de Nwakaeme’nin savunmalarına yaptıkları yardım son derece bilinçli ve değerliydi. Ancak maçın sonuna kadar bu şekilde gitmesi de zordu. 

Tamamen Caner’in ortaları üzerinden bir oyun oluşturmaya çalışan Erol Bulut’un planlarını bozan bu oldu. Çünkü plan ortalardan dönen ikinci topları/ribauntları da değerlendirmek üzerineydi. Ömür ve Nwakaeme’nin yardımı bu planı bozdu. Sosa ve Gustavo’yu fazlasıyla geri koşturdular. Caner’in boşalttığı alanı kullandılar. Sosa’nın hattından golü de buldular. 

''OZAN DEVREYE GİRİNCE''

İkinci yarıda iş tersine döndü. Çünkü Ozan, Gustavo’nun yanına girince orada bir pas kalitesi değil ama fizik mücadele arttı. Gustavo Ömür’ü adım adım takip etmeye başladı. Cisse de ekstra hücumcu olarak savunmanın dengesini bozdu. İlk yarıda tamamen Caner’in ortalarına bakan takım, ikinci yarıda Pelkas, Samatta, Cisse, Valencia dörtlüsüyle iyi yayılıp genişlik yarattı. Duran toptan 1-1 geldikten sonra Trabzonspor’un etkili ama narin planında çatlaklar oluştu. Fenerbahçeliler, özellikle orta saha-savunma arasına çok rahat girdiler. Moral-denge 180 derece değişip ev sahibine döndü. Trabzonspor geri dönecek direnci bulamadı.

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM