Michael Jordan: “Koçluk Yapabilecek Kadar Sabırlı Değilim”

Michael Jordan, oyunculuk kariyeri bittikten sonra neden onu benchlerde görmediğimizi açıkladı…

0 Yorum Can Bedel
Michael Jordan: “Koçluk Yapabilecek Kadar Sabırlı Değilim”

REKLAM

Çoğu kişi tarafından tarihin en iyi basketbolcusu olarak kabul edilen Michael Jordan, Slam Dergisine yaptığı açıklamalarda basketboldan oyuncu olarak emekli olduktan sonra neden koçluk yapmayı düşünmediğini açıkladı.

Michael Jordan, şu ifadeleri kullandı:

“Koçluk yapabilecek kadar sabırlı değilim. Günümüzdeki oyunculara bir rekabetçi olarak baktığımda onların yeteri kadar odaklanmadığını, işlerin bizim dönemimizden çok daha farklı ilerlediğini görüyorum. Bir oyuncudan benim odaklandığım kadar odaklanmasını istemek bu yüzden adil olmazdı. Eğer takımımdaki bir oyuncu, o kadar odaklanmazsa kendimi nasıl hissedeceğimi tahmin edemiyorum. Ama bu işi yapabilmek için yeteri kadar sabırlı olduğumu düşünmüyorum. Koçluk, duygusal açıdan baktığımızda hiçbir zaman yapabileceğimi düşündüğüm bir şey olmadı. Diğer basketbolculardan çok daha farklı bir yapıya sahibim ve oyuna bakışım günümüzdeki gençlerden çok daha farklı.”

Michael Jordan, oyunculuk kariyerini bitirdikten sonra 2010 yılında Charlotte Hornets‘i satın aldı. NBA kariyeri boyunca Chicago Bulls ve Washington Wizards formalarıyla 30.1 sayı – 6.2 ribaund – 5.3 asist ortalamaları yakalayan Jordan, oyunculuk kariyeri boyunca 6 şampiyonluk ve 6 Finaller MVP’si kazanmıştı. Efsane oyuncu, kariyeri boyunca tam 5 kez de normal sezon MVP’si ödülünü kazanan isim oldu.

2009 yılında Basketbol Şöhretler Müzesine katılan Jordan’ın 23 numaralı forması Miami Heat ve Chicago Bulls tarafından emekli edilmişti. (Eurohoops) 

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM