NBA'e yeni bir takım yolda!

Adam Silver, "Lige yeni bir takım eklenmesi kaçınılmaz” dedi.

0 Yorum Can Bedel
NBA'e yeni bir takım yolda!

REKLAM

NBA, en son 2004-05 sezonunda lige Charlotte Bobcats’in eklenmesiyle yeni bir takıma kavuşmuştu. ESPN’den Rachel Nichols’a konuşan NBA Başkanı Adam Silver, lige yeni bir takım eklenmesinin “kaçınılmaz” olduğunu söyledi ve Seattle’da bir NBA takımının olması için çok büyük bir destek ve istek olduğunu belirtti.

Bununla birlikte Adam Silver, içinde bulunulan pandemi şartlarından dolayı bu isteğin birinci öncelik olmadığını fakat şartların oluşması ve doğru zamanın gelmesi durumunda mutlaka bu konuda bir adım atılacağını dile getirdi.

1967 senesinden 2008 yılına kadar SuperSonics, Seattle’da mücadele ediyordu. Ancak 2008 yılında takım Oklahoma City’ye taşınırken adı da Thunder olarak değiştirildi.

NBA’e 31. takım eklenecekse Seattle’ın mantıklı bir adres olduğu ortada. Seattle şehrinde bulunan ve eskiden Key Arena olarak bilinen salon, Climate Pledge Arena olarak değiştirildi. Bu salonda 2021-22 sezonundan itibaren NHL’e (Buz Hokeyi) yeni eklenen Seattle Kraken’ın oynaması bekleniyor.

Buna ek olarak Seattle şehri de spor takımlarının ateşli taraftarlarıyla biliniyor. Son olarak Sounders FC, 2019 sezonunda maç başına 40.000 seyirciye oynayarak MLS’in en çok taraftar toplayan 2. takımı olmuştu. NFL takımı Seattle Seahawks da 2019 sezonunda piyasaya sürdüğü biletlerin tamamını satan 7 takımdan birisiydi.

MLB takımı Seattle Seahawks, geçen sezon ligdeki 30 takım arasında en çok seyici toplayan 20. ekipti fakat takımın 68-94’lük derecesi de bunda önemli bir pay oynadı.

NBA’de ise 1995-96 sezonunda Toronto Raptors ile Vancouver Grizzlies‘in lige eklenmesinin ardından Bobcats’in de katılımıyla takım sayısı 30’a çıkartılmıştı. Covid-19 salgını bittikten sonra Seattle’da yeni bir NBA takımının kurulduğunu görebiliriz.

KAYNAK: Eurohoops. 

Etiketler:

REKLAM

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM