"NBA'in tamamlanması çok zor"

Milli basketbolcu karantina nedeniyle çok uzun süre sonra basketbol sahasına çıktığında kendisini parka götürülen çocuklar gibi hissettiğini söyledi.

0 Yorum İlker Kaşka
"NBA'in tamamlanması çok zor"

REKLAM

NBA’de Cleveland formasıyla mükemmel bir sezon geçirirken, NBA All Star hafta sonunda da Yükselen Yıldızlar maçında boy gösteren Cedi Osman, Kovid-19 nedeniyle liglere ara verilmesi nedeniyle karantinada kaldığı dönemi ve 2 ay sonra yaptığı ilk antrenmanda hissettiklerini anlattı.

Karantina sürecinde neler yaptın Cedi, nasıl vakit geçiriyorsun?

Karantina hayatına alıştım diyebilirim. Yaklaşık 2 aydır evde dizi, film ve oyunla, biraz da antrenmanlarla zaman geçiriyorum. Şimdi ise salonda antrenmanlar başladı. Zorunlu değil ama isteyenler gidebiliyor. Ben de pazartesiden cumaya kadar çalışmalarımı sürdüreceğim.

Bu süreçte yeni yeteneklerini keşfettin mi?

İspanyolca’ya başladım. Bu dili çok seviyorum. İspanyolca dizi ve film de çok izlediğim için ilerletmek istedim. Arada yemek yapıyorum ama şimdi oruç tuttuğum için zaten günde bir kez yemek yiyorum, bunu çok ilerlettim diyemem.

İnsan boş kalınca geçmişi düşünür, senin aklına gelen iyi/kötü şeyler var mı?

Tabii ki geçmişi düşündüğüm zamanlar oluyor. Tek başımayım, bazı şeyleri düşünmek için bolca zamanım oluyor. Bazen güzel, bazen üzücü şeyler de aklıma geliyor ama genelde pozitif olmaya çalışıyorum, yoksa bu zaman başka türlü geçmez.

2 ay aranın ardından ilk kez idman yaptın? O topu eline aldığında neler hissettin?

Küçük çocukları parka götürüp salarsınız ya, onlar da bir o oyuncağa bir bu oyuncağa gider... Aynı şeyi hissettim. Gerçekten çok özlemişim basketbol topunu. Sahanın etrafında koşmaya başladım. Resmen hayatımı geri almış gibiydim. Space Jam’de oyuncular yeteneklerini geri almıştı ya, sanki ben de sahaya girince yeteneklerimi geri almış gibi hissettim.

‘Bence çok zor’

Sezonun tamamlanma senaryoları hakkında ne düşünüyorsun?

Ne olacağını gerçekten bilmiyorum. Geçtiğimiz günlerde Adam Silver ile toplantı vardı. Onlar devam etmek istiyor, bunu hepimiz biliyoruz. Ama bir yerde toplanacağımız söyleniyor. Her takımın çok fazla üyesi var. Çok kalabalık bir ortam olacak. Bu kadar kişinin içinde bir kişi bile yakalanırsa o zaman ne yapılacak. Bunlar soru işaretleri. Şu ana kadar gerçekten mükemmel iş çıkaran Adam Silver ve NBA’in hem lig için hem de oyuncular için en iyi seçeneği bulup uygulayacağını düşünüyorum. Ama bana kalırsa zor gibi gözüküyor...

Haber Kaynağı: Milliyet

 

 

 

 

Etiketler:

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM