Orhun Ene: Kulüp takımı çalıștıracağım

Orhun Ene, Larkin'in en önemli özelliğini topu paylaşmasının olduğunu söyledi.

0 Yorum Can Bedel
Orhun Ene: Kulüp takımı çalıștıracağım

REKLAM

A Erkek Milli Takımımızın baş antrenörü Orhun Ene, beIN Sports’un sorularını yanıtladı. Hırvatistan ve Hollanda maçlardan iyi kazanımlar olduğunu ifade eden Ene, milli takımda olduğu sürece kulüp takımı çalıştırmayı düşünmediğini de söyledi.

Orhun Ene’nin açıklamaları şu şekilde:

“Oyuncularımız ile bu zamanı birlikte paylaşarak ve mental olarak hazırlanarak bu zamanı birlikte geçireceğiz. Ufuk hoca vardı öncesinde Ergin hoca vardı şimdi ben geldim. Antrenörler burada oynanması gereken oyunu zaten oynatır ama burada fark yaratacak olan oyuncuların aynı kulüp takımlarında olduğu gibi huzurlu, güvenli, elleri titremeden her maçta aynı mücadele ve kaliteyi ortaya koyarak o rahatlıkta buraya gelmesi lazım. Onların o tarafını açığa çıkarmamız lazım. Onun için de bu maçlara bizim iyi kazanımlarımız var. Ben bazı oyuncuların performansını çok önemli görüyorum.

Ben kulüp takımı çalıştırmayı düşünmüyorum. Bunun için bir mücadele vereceğim. Şu anda benim burada 20 aylık bir milli takım sürecim gözüküyor. O süreç içerisinde kulüp takımı çalıştırmayacağım. Burada sezon içinde de çok iş olduğunu düşünüyorum. Eğer bunları yapamazsak bu sistem ve düzen içerisinde milli takımı istenilen seviyeye getirmemiz mümkün olmayacak. Bu sadece antrenman yapmak ile ilgili değil. Kulüplerde oyuncuları takip etmek, onlar ile ilgili antrenörler görüşmek. Bizim çok iddialı bir altyapı programımız da var. Bunları yappmaya çalışacağız.

Shane Larkin büyük oyuncu olmasının sebebi topu paylaşması. Zaten EuroLeague’de bana göre en fazla fark yaratan oyuncu olmasının sebebi de bu olay. Topu paylaşmasa zaten çok büyük oyuncu olmayacak. Topu paylaşmak onun doğasında var. Onun en önemli özelliği diye bir şey ortaya koymaktan daha çok Larkin’in beni en çok etkilediği olay fizik olarak küçük bir oyuncu böyle oyuncular genelde fiziksel mücadeleden sonra yılmış olurlar ancak Larkin fizik olarak küçük içeride kim olursa olsun, iki uzun bile olsa oraya atak edecek bir oyuncu olması. Bu önemli bir özellik."

Etiketler:

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM