Sahalara ne zaman dönüyor!

Galatasaray'ın Uruguaylı yıldızı Fernando Muslera, beIN SPORTS'ta konuk olduğu "Fernando Muslera Özel Röportajı"nda önemli açıklamalarda bulundu!

0 Yorum Berke Onol
Sahalara ne zaman dönüyor!

REKLAM

Sahalara dönüş tarihi? Futbolu Galatasaray'da mı bırakacak? Fatih Terim hakkındaki görüşleri? Fernando Muslera, beIN SPORTS'a önemli açıklamalarda bulundu.

SAHALARA NE ZAMAN DÖNECEK

Fernando Muslera: "Her şey biyolojik ilerlemeye bağlı durumda. Aynı sakatlığı yaşayan diğer oyunculara baktığımızda az çok 6 aylık bir süre içerisinde iyileştiklerini görüyoruz. Kesin bir süre vermek zor çünkü her şey kendimi nasıl hissedeceğime bağlı olacak."

ANTRENÖR FADIL KOŞUTAN HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİ

Fernando Muslera: "Fadıl, gerçekten iyi bir antrenör. Çalışma tarzını değiştiren bir antrenör oldu. Özellikle, tedavi sürecinde yaptığımız nörolojik çalışmalar gerçekten çok fayda sağlıyor ve beni rahat hissettiriyor. Burada olup kulüpte tedavimi gerçekleştirmek ve antrenmanlarımı sürdürmek istedim. Sahalara geri dönüş öncesi, takım arkadaşlarımla birlikteyim."

SAKATLIK ANI

Fernando Muslera: "Gerçek şu ki; o anları nasıl geçireceğimi bilemedim. Çok fazla bir acı hissetmedim. O anda neler olduğunu biliyordum. O kadar acı hissetmedim ama sonrasında zaman geçince bir kırık oluştuğunu anladım. Oynayamamak üzüntü verdi. Ambulansın sahaya geç gelmesi normal bir durum değildi. Bana olan şey bu oyunda komplike bir durum. Sahada bu kadar uzun süre tedavi görmek bana üzüntü verdi."

SAKATLIĞI SONRASI GELEN MESAJLAR

Fernando Muslera: “Beni çok mutlu etti. Sadece Galatasaray'ın değil, çok sayıdaki diğer takım taraftarlarının da hem kaleciliğime hem kişiliğime hayranlığını bilmek çok güzel bir şey. Tüm Türkiye'nin bana olan sevgisi, ülkeye olan sevgimi korumamı sağlıyor. Ben ve ailem çok sayıda güzel mesajlar aldığımız için gurur duyuyoruz. Bu ülkede yaşadığımız için gurur duyuyoruz. Nasıl ki Uruguay doğduğum ülkeyse, Türkiye de sevdiğim bir ülke. Burayla özdeşleştiğimi düşünüyorum.”

FUTBOLU GALATASARAY'DA MI BIRAKACAK?

Fernando Muslera: “Kariyerimi Galatasaray'da bitirmek istiyorum.”

TAKIMIN GEÇEN SEZONKİ PERFORMANSI

Fernando Muslera: “Sezonun ikinci yarısına çok iyi bir şekilde başlamıştık. Özellikle fiziksel açıdan iyi durumdaydık. Pandemi sadece bizi değil neredeyse tüm takımları aynı şekilde fiziksel olarak vurdu. Türkiye gibi bir ligde 2-3 ay boyunca saha dışında, idmansız kaldıktan sonra ligi tamamlamak için birden geri dönmek kolay bir şey değil. Futbol, bir anlar oyunu. Bundan yararlanmayı bilmelisiniz. Çok iyi bir dönemde lige geri dönmüştük ama pandemi bizi oldukça etkiledi. Yeniden başladığımızda tamamen farklı bir takım kimliğine büründük.”

FATİH TERİM HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

Fernando Muslera: “Fatih Terim gibi önemli bir teknik direktörün beni takım için önemli bir oyuncu olarak nitelendirmesi gurur verici. Bu, büyük bir gurur. Şurası kesin ki, bununla ilgili tek faktör ben değilim. Başka durumlar da bizi etkiledi sonuçta. Bu durumdan başka dersler de çıkardık. Kişisel olarak Fatih Terim'den takım için önemli bir oyuncu olduğuma dair böyle bir şey duymak beni çok mutlu etti."

SEYİRCİSİZ MAÇLARIN ETKİLERİ

Fernando Muslera: "Yalnızca Galatasaray'ı değil diğer takımları da olumsuz etkiledi. Türk futbolu fantastik bir seyirci kitlesine sahip. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, MKE Ankaragücü ve bu ligde yer alan her takımın taraftarı Türk futbolunun farklı, heyecanlı ve tutkulu olmasını sağlıyor. Ligi bir şekilde seyircisiz olarak bitirmek zorundaydık ama taraftar olmadan da futbol çok bir şey ifade etmiyor. Eminim ki ligde oynayan diğer oyuncular da böyle düşünüyordur.”

Kaynak: beIN Sports

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM