Şenol Güneş: "Beklentimiz Dünya Kupası'na katılmak"

A Milli Takımımız özel maçta deplasmanda Almanya ile karşı karşıya gelecek. Şenol Güneş basın toplantısında soruları yanıtladı.

0 Yorum Can Bedel
Şenol Güneş: "Beklentimiz Dünya Kupası'na katılmak"

REKLAM

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Almanya ile oynanacak olan özel maç öncesinde basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

"OLMAYAN GÖRÜŞMELER YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Olağanüstü dönemlerden geçiyoruz. Oldukça uzun süre. Belki daha da uzun sürecek gibi görünüyor. Pandemi gölgesinde futbol oynamaya, olmayan görüşmeler yapmaya çalışıyoruz. Konuşmanın zor olduğu yerde futbol oynamak daha da zor. 

"HEM ÜRETEN, HEM YARIŞAN ÜLKE OLMAK İSTİYORUZ"

Geçmişte teknik direktör yardımcıları daha sonra teknik direktör oluyor. Okul gibi. Almanya, kendi ürettiklerini pazarlayıp uyguluyor. Teknik Direktörleri tamamen Alman. Biz de yeni hamle yapmak durumundayız. Beklentimiz Dünya Kupası'na katılmak. Hem üreten, hem yarışan bir ülke olmak istiyoruz. 

"ALMANYA'DA ÇOK İNSANIMIZ VAR"

Şu anda Almanya'da çok insanımız var. Burada çocuklarımız doğdu, büyüdü. Bir kısmı Türk Milli Takımı'nda oynuyor. Bazıları yarın ilk defa Almanya'ya karşı oynayacak. Kaderin cilvesi. Güzel olmasını diliyorum. Beklentim o. Fair play içerisinde güzel bir maç olmasını bekliyorum."

"RUSYA MAÇINI DÜŞÜNEREK KADRO YAPACAĞIM"

"Çok maç oynayan veya hiç maç yapmadan gelen oyuncularımız oldu. Dolayısıyla sıkıntıları olan arkadaşlarımız var. Yarına bazı değişiklikler yapmak durumundayım. Rusya maçını düşünerek kadroyu yapacağım. Ancak yarınki 11'de oynayacak arkadaşlarımız da milli takım oyuncuları."

Kaynak: Futbol Arena

Etiketler:

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM