Şenol Güneş: İç sahada oynayacağımız iki maçı kazanmak istiyoruz

A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Şenol Güneş, Sırbistan maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

0 Yorum Sercan Yılmış
Şenol Güneş: İç sahada oynayacağımız iki maçı kazanmak istiyoruz

REKLAM

A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Şenol Güneş, Sırbistan maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Şenol Güneş, iç sahada oynanacak iki maçı kazanmak istediklerini söyledi.

Şenol Güneş, "Eleştirilere saygı duyuyoruz. Kendimizi değerlendiriyoruz. Uluslar Ligi sorusuna şöyle yaklaşıyorum, Futbol ticari bir unsur haline geldiği için olaya öyle bakmak lazım. Hazırlık maçlarının heyecansızlığını kaldırmak için düşünüldü, Uluslar Ligi'nin avantajı var. Birbirine yakın gruplar oluşturup bir üst tarafa çıkartmak, önemi arttırmak açısından iyi oldu. Fazla maç trafiği nedeniyle eksikleri var. Cengiz sadece Roma'da iki idman yaptı. Transferi gerçekleşti ve yeni yeni oynamaya başladı. Merih uzun zaman sonra iki maç üst üste ilk kez oynadı. Kaan öyle yeni transfer oldu ve az maç oynadı."

'ALMANYA GİBİ OLMALIYIZ'

"Uzun bir yolumuz var. Kamplarımızda sadece maçları değil gelecekle ilgili planlarımızı aktarıyoruz. Bu maratonu iyi götürmek gerekiyor. Bazen iyi sonuçlar, bazen kötü sonuçlar oluyor. Bunlardan etkilenmeden devam etmemiz lazım. Almanya mesela buna iyi bir örnek. Bazen takılsalar da her zaman turnuvalara katılıyorlar."

"Grupta Macaristan iki tane deplasman maçı kazandı. Topladıkları 6 puan puan durumunu etkiledi. Bizde lider takımdan bir puan aldık. Şimdi iki tane iç saha maçımız var, bunları kazanmak istiyoruz."

'İRFAN BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR OYUNCU'

"Sabrediyorum, şükrediyorum, dinliyorum. Bazen de susuyorum. Doğru zamanda cevap vermek istiyorum. İrfan bizim için çok önemli bir oyuncu. Koronavirüsü nedeniyle bir açıklama yapmadık, kulübü de açıklamadı. Rusya'da kullanamazdık. Sonra kulüp idmanlarına katıldı ve hazırlık maçında oynadı. Rusya'da kullanamazdık. Başakşehir diğer kulüplerimiz gibi önemli bir kulüp. Milli Takım her şeyin üzerinde, ülkemizi temsil ediyoruz.''

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM