Shane Larkin'in oyu 'devam' yönünde

Anadolu Efes'in yıldız ismi Shane Larkin EuroLeague'in devam etmesini istiyor

0 Yorum Fırat Can Gedik
Shane Larkin'in oyu 'devam' yönünde

REKLAM

Turkish Airlines EuroLeague’deki temsilcimiz Anadolu Efes‘in Türk pasaportlu süper yıldızı Shane Larkin, kişisel Instagram hesabı üzerinden EuroLeague’in devamıyla ilgili çok geniş çaplı açıklamalarda bulundu.

Yıldız oyun kurucunun ifadeleri şu şekilde:

"İlk olarak oyuncuların sezon ertelendiğinden beri formlarının en üst seviyesinde kalamadıkları bir sır değil. Virüse yakalanmak kadar önemli bir risk varsa sakatlık ihtimali de aşırı önemli bir risk. Bu oyuncuların vücutlarını ve fiziklerini geliştirerek çalışmaya devam edebildiği alışılageldik bir yaz tatili gibi değil. Son 2 ay boyunca oyuncuların büyük çoğunluğu uygun şekilde formunu koruyamadı. Mental ve fiziksel olarak yeteri kadar hazırlanmadan geri dönüp yoğun ve rekabetçi bir atmosfere çıkmak ideal bir durum değil.

İkincisi, EuroLeague dünyadaki en büyük yeteneklerin geldiği en iyi liglerden bir tanesi. Her takım EuroLeague’i kazanmak için eşit fırsata sahip olmalı ancak her takımın oyuncularının diğerleri kadar çalışıp formda kalmaya fırsatı olmuyor. Bence EuroLeague şampiyonluğu kimin idman yapıp kimin yapamadığıyla ilan edilecek bir şey değil. Buna karar verecek olan şey bütün yıl boyunca koçlarıyla, oyuncularıyla ve tüm ekibiyle çok çalışan ve her akşam sahaya en iyi takımı koyan ekipler olmalı. Bu uzun ara kesinlikle bazı oyuncular ve takımlar için adaletsiz bir avantaj yaratıyor.

 

Şahsi olarak sezonun devam etmesini istememin birçok sebebi var. Efes‘te bir takım olarak sezon başından beri harika bir basketbol oynuyorduk. İlk sırada 2 galibiyet farkla lider konumdaydık ve birçokları şampiyon olacağımızı düşünüyordu. Bunun bizim sezon başında koyduğumuz hedef olmasıyla birlikte gerçekçi düşünecek olursak insanların güvenliği, iyi olmaları çok daha önemli. Sadece fikirlerimi duyurmak istedim çünkü oyuncular olarak sezon devam ederse risk almak zorunda kalacak olanlar bizleriz. Sahaya çıkıp oynayacak olanlar bizleriz ve sesimizin duyulması gerektiğine inanıyorum. Bu fikirler direkt olarak benim tarafımdan yazıldı ancak biliyorum ki oyuncuların büyük çoğunluğu aynı şekilde düşünüyor.

Son olarak EuroLeague’in vereceği her karara saygı duyup sonuna kadar destekleyeceğimin altını çizmek istiyorum. Günün sonunda bizler profesyoneliz ve işe gitmemiz gerekiyorsa gideriz. Bu basketbol oynamayı istemediğimiz anlamına gelmiyor muhtemelen bunu herkesten daha çok biz özledik. Ancak biliyorum ki oyuncuların büyük çoğunluğu çıkıp basketbol oynamak için doğru zaman olmadığını düşünüyor ve ben de bu yöndeyim."

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM