“Trabzonspor'un şampiyon olmasını istiyorum”

Süper Lig ekiplerinden Ankaragücü'nde teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, takımdaki son durumu değerlendirdi.

0 Yorum İlker Kaşka
“Trabzonspor'un şampiyon olmasını istiyorum”

REKLAM

Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Radyospor'dan Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

Akçay'ın söylediklerinden öne çıkanlar:

"Faty ile ilgili özel bir çalışma uyguluyoruz. Fati'nin gruba dahil olması psikolojik olarak zor olacak. Ona özel antrenmanlar uygulayacağız. Fati 14 günü tamamladıktan sonra aramıza katılacak. Oyuncuya siz bir saha disiplini uygulamalısınız. Oyuncu bunları yapmayı reddederse sizin otoriteniz sorgulanır. Bu sefer çalışma yapamazsınız. Oyuncularla olan diyaloglarımızın zamanla iyileşeceğini düşünüyoruz"

“OYUNCULAR SAHA İÇİNDE TEMASTAN KAÇABİLİR”

"Herkesin kendine ait bir kültürü var. Evrensel çözümleri uygulama şansınız burada var. Umarım aldıkları kuralların uygulanabilirlik düzeyi bize uyar. Bence biz Almanya'yı taklit etmek yerine kendi düzenimizi kurmalıyız. Burada Almanya örnek alınabilir. Bunda bir yanlış yok. Maçlar oynanacaktır ancak eskisi gibi olmayacak. Oyuncuların endişeleri olacak ve kendilerini temastan saklayacaklar. Saha içinde temastan kaçan ve gizlenen oyuncular olabilir. Dikkate almayan oyuncular da olabilir. Ben taktik olarak başarılı oyunların ortaya çıkacağını sanmıyorum." 

“SAĞLIK KURULU'NA GÜVENİYORUZ”

"Biz Sağlık Kurulu'na güveniyoruz. Bize "Burada bir şey olmaz." diyorlarsa gidip oynayacağız. Bu konuyu nasıl konuşacağımıza karar vermeliyiz. Biz küme düşme hattında bir takım olduğumuz için bizim açıklamalarımızı başka yöne çekiyorlar. Biz bu işin başından beri olaya insan sağlığı açısından baktık. Bu eleştirileri doğru bulmuyorum. Maçlar oynanırsa oynayacağız. Biz ağlak bir durum yaratmıyoruz. TFF Başkanı ekonomik açıdan bakmadığını söyledi. Bu maçlara sosyolojik açıdan da bakılmış olabilir. Yarın futbol oynanıyorsa siz de sokakta maske takıp hayatınıza dönebilirsiniz mesajı da verilmiş olabilir."

“TRABZONSPOR'UN ŞAMPİYON OLMASINI İSTİYORUM”

"Şampiyonluk 1 insanın hayatından daha mı önemli? Bir insan eğer yaşayacaksa ben antrenörlük yapmayayım. Dünya çok keyifli bir yer ancak ölüm gerçeğini unutmamak lazım. Neden mücadele ediyoruz? Ölene kadar sağlıklı ve güzel bir yaşam sürmek için mücadele ediyoruz. Benim düşüncelerim aynı. Trabzonspor'un şampiyon olmasını istiyorum. Trabzonspor ölünün sırtına basarak kupa almak isteyen bir camia değil. Trabzonspor'u gerçekten seven bir insan bunu istemez."

Kaynak: Radyospor

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM