"Utancımdan ekstra çalışırım"

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin 3-2 kazandığı İstanbulspor karşılaşmasını kaleme aldı.

0 Yorum Fırat Can Gedik
"Utancımdan ekstra çalışırım"

REKLAM

Fanatik Gazetesi yazarlarından Mehmet Demirkol bugünkü yazısında, Fenerbahçe'nin İstanbulspor'u 3-2 mağlup ettiği mücadeleyi mercek altına aldı.

Demirkol'un yazısı şu şekilde:

Maçın ilk 20 dakikasında Fenerbahçe’de blok kopuklukları başlamadan önce özellikle yeni oyuncuları değerlendirebilmek için birkaç ipucu göründü. Sinan’ın santrfor arkasındaki hareketli oyunuyla hem rakip için sürpriz hem de Fenerbahçe açısından bağlantıları kurmak açısından değerliydi. Mert Hakan da bu nispeten kompakt oyunda tek pas oyununa katkı verdi. Cisse’nin dinamik oyunu bu tip bir tek pas oyununda çok değerli. En çok merak edilen isim Ademi ise kullanışlı bir oyuncu. Maçın başındaki tek pas oyununda vasatın üzerinde bir pivot oyunu oynadı. Cisse’ye verdiği paslarda iade alabilse, kolay bir gol de bulabilirdi. 2. yarıda ise az da olsa savunma arkası/arası paslara etkili koşular attığını gördük. Ancak boyuna rağmen hava toplarında çok güçlü ve etkili görünmedi. En azından dün bıraktığı izlenim bu.

 

Uyumlu bir ikili yoktu…

Sosa henüz bildiğimiz standardına uzak. Bu sadece henüz ısınmamış olmasından kaynaklanıyorsa sorun değil. Ama altında bir psikolojik sebep varsa sıkıntı. Takıma bakıldığında özellikle 20. dakikadan sonra ciddi bir düşüş yaşandığı görüldü. Uyumlu birbirini çok iyi anlayan herhangi bir ikiliden bahsetmek olası değil. Bunun sebeplerini düşünürken fizik olarak henüz tam olgunluğa ulaşılmadığından dem vurabiliriz. Ama işte tam da bu anda Luiz Gustavo isimli canavar tezinizi ağzınıza tıkıyor. Onun için sezon hiç bitmiyor, dolayısıyla yeni başlamış da olmuyor. Yıl boyunca en fazla 2 maç sallanıyor. O kadar. Olağanüstü bir fizik, olağanüstü her oyun bilgisi, olağanüstü uygulama becerisi. Geçen yıl da söylemiştim. Takımda bu yaşta böyle oynayan biri varsa utancımdan ekstra çalışırım.

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM