Zenit Genel Direktörü “6 kişiyle oynamak imkansız”

Zenit St. Petersburg, takımdaki COVID-19 vakaları sebebiyle EuroLeague’deki Baskonia maçına çıkmayabilir.

0 Yorum Can Bedel
Zenit Genel Direktörü “6 kişiyle oynamak imkansız”

REKLAM

EuroLeague ekiplerinden Zenit St. Petersburg, coronavirüs sebebiyle zorlu günler geçiyor. Takımda Pazar günü açıklanan habere göre 13 COVID-19 vakası var ve antrenmanlara ara verilmiş vaziyette.

Rus temsilcisi, EuroLeague ve VTB Ligi’nden maçlarının ertelenmesine dair istekte bulunmuş olsa da bunun kabul olup olmayacağı henüz sürüncemede.

Genel direktör Alexander Tserkovny, Sport-Express’e yaptığı açıklamada:

“Elbette sahaya çıkıp oynamak istiyoruz fakat 6 kişiyle oynamak imkansız. Elbette sağlıklı olan genç takımımızdan oyuncuları götürüp en az 8 kişilik maç kadrosu çıkarabiliriz ama bunu yapmaya hakkımız olduğunu sanmıyorum. İlk olarak… Her gün yeni bir vakaya rastlıyoruz ve götürdüğümüz ekipteki birinin COVID-19 çıkıp çıkmayacağı da belirsiz. Bu sebeple gereken sayıyı bile bulamayabiliriz. 

İkinci olarak ise… Eğer bir pozitif vaka çıkarsa İspanya kurallarına göre çıkan hastayı 2 hafta İspanya’da karantinada bırakmamız gerekecek.

Dünkü test sonuçlarını aldıktan hemen sonra EuroLeague’i takımdaki acil durum için bilgilendirdik. Çıkacak kararı bekliyoruz, kurallar herkes için aynı.”

Eğer EuroLeague maçı ertelemez ve Zenit de İspanya’ya kadrosunda en az 8 oyuncu olmadan seyahat etmezse, organizasyon kuralları gereği maçı 20-0 hükmen kaybedecek.

Kaynak: Eurohoops. 

REKLAM

BENZER HABERLER

Yorum Yaz

Küfür, hakaret, rencide edici ve büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmayacaktır.

Toplam Karakter: 0

0 YORUM